Warsztaty z muzykoterapii i komunikacji interpersonalnej - II edycja

CZYTELNIA/GALERIA » GALERIA » Warsztaty z muzykoterapii i komunikacji interpersonalnej - II edycja

W czerwcu 2013 roku zakończyła się II edycja kieleckich "Warsztatów z muzykoterapii i komunikacji interpersonalnej", zorganizowanych przez nasze Centrum. Zajęcia poprowadziliśmy  dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagogów, fizjoterapeutów oraz innych osób z wykształceniem medycznym na zaproszenie jednego z przedszkoli w Staszowie.


Podobnie, jak w poprzedniej edycji program szkoleniowy uwzględniał bogaty zestaw niewerbalnych technik muzykoterapeutycznych oraz werbalnych z zakresu komunikacji interpersonalnej. Uczestnicy spotkania poznawali m.in. muzyczne techniki projekcyjne oraz zadania oparte na improwizacji ciałem, głosem i na instrumentach muzycznych.Większość z prezentowanych ćwiczeń miała charakter diagnostyczny (diagnoza struktury i dynamiki nowej grupy wg koncepcji I. L. Moreno), integracyjny i ukierunkowany na rozwijanie komunikacji interpersonalnej w grupie.

 

Spotkania odbywały się raz w miesiącu od marca do czerwca 2013 roku i zakończyły się wydaniem zaświadczenia MEN-wskiego o ukończonym kursie doskonalącym.

 

Zajęcia poprowadziły:

 

dr Izabela Dębicka - muzykoterapeuta

mgr Anna Rogowska - Niekowal - psycholog.

Poniżej fotorelacja ze spotkań.